De doeken staan in de gesso

Vanmiddag eerst de fles met gesso goed geschud en daarna er een klein beetje van op een schoteltje gespoten. Begonnen met het eerste kleine doek en daarvan de rand aan de zijkant in de gesso gezet. Hierna het doek op drie strookjes foam gelegd om vervolgens ook de bovenkant van dat doek te kunnen voorzien van gesso.

Hierna dat doek voorzichtig aan het frame opgetild en schuin tegen de achterwand gezet. Daarna was het tweede kleine doek op dezelfde manier behandeld en aan de andere kant schuin tegen de achterwand gezet en daarna het eerste grote doek ook zo behandeld. Omdat er geen plaats meer was om ook dit doek ergens tegenaan te gaan zetten, heb ik dat maar laten liggen, De volgende keer weer drie doeken gaan behandelen.

Update 1
Inmiddels ook de tweede serie behandeld. Dit zijn drie grote doeken. Ook deze krijgen nu voldoende tijd om te drogen. Gelukkig droogt gesso vrij snel, dus begin van de avond kunnen ook deze drie doeken opzij worden gezet en kunnen de laatste twee doeken een gesso behandeling gaan krijgen.

Update 2
En tenslotte ook nog de twee laatste doeken in de gesso gezet. Om de naden tussen de twee doeken, die samen een oceandrum vormen, af te dichten, denk ik er aan om hiervoor glasband in te gaan zetten. Dit wordt origineel gebruikt om eerst in raamsponningen te plakken en daar het glas tegenaan te plaatsen voordat het glas met glaslatten worden vastgezet.

Hierdoor dicht je niet alleen de ruimte tussen beide helften af en hoef je er dus ook niet bang voor te zijn dat er op een gegeven moment de allerkleinste zaadjes achter de nog aan te brengen sierband komen te zitten. Een bijkomend voordeel is dat daardoor de totale drum iets dikker wordt en de deuvels, waarmee de beide delen aan elkaar worden gezet, niet korter gemaakt hoeven te worden.

Één reactie

  1. Monique schreef:

    Klinkt goed Theo, fijn dat jij dit al voor ons doet. Super!!!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *